Skip directly to content

Open To All Classes

Schedule 2014

Thursday, February 20, 2014
Event Category: 
Race Class: 

Results 07/12/14

Race Results July 12, 2014

 

 

Top Notch Trailer Street Stocks

 

Fast Time: Cody Erskine 14.861

Heat A: Bryan Bykerk, Robert Mears, Mike Carlson, Anthony Barbera, Parker Stephens, and Cody Erskine.

Heat B: Carolyn Thomas, Paul Fields, Shawn Jones, Derek Kynaston, and Richard Kerr.

Race Results 06/21/14

Race Results June 21, 2014

 

 

Olympic Trailer & Truck Accessories Super Late Models

 

Fast Time: Mitch Franklin 13.763

Main 1: Mike Obrist, Mitch Franklin, Tommy Elstoen, Cody Stewart, Arnold Norton, Tom Sweatman, Dana Bowers, and Dan Obrist.

Main 2: Tom Sweatman, Cody Stewart, Dan Obrist, Mitch Franklin, Mike Obrist, Tommy Elstoen, Dan Rhodes, and Arnold Norton.

Race Results 06/14/14

Race Results June 14, 2014

 

 

Top Notch Trailer Street Stocks

 

Fast Time: Cody Erskine 14.660 (New Track Record)

Heat A: Greg Davidson, Bryan Bykerk, Parker Stephens, Chad Hinkle, Cody Erskine and Carolyn Thomas.

Heat B: Mike Carlson, Kevin Carver, Shawn Jones, Derek Kynaston, Richard Kerr, and Robert Mears.

Results 06/07/14

Race Results June 7, 2014

 

 

D&S Light Truck and Auto Mini Stocks

 

Fast Time: John Morse 16.004

Heat A: Kevin Pegg, Dwayne DeYoung, John Morse, Michael Hayne, Kyle Matthews, Michael Sprouffske, Grant Charneski, and Dennis Shaffer.

Heat B: Devin Matthews, Jon Baglien, Tina McMillan, Josh McMillan, Derek Vetter, and Jim Belter.

Results 05/31/14

Race Results May 31, 2014

 

 

Olympic Trailer & Truck Accessories Super Late Models

 

Fast Time: JJ Hamilton 13.590

Dash: Kevin Rinkel, Tommy Elstoen, Cody Stewart, and Kurt Meyer.

Main: JJ Hamilton, Tom Sweatman, Parker Stephens, Mike Obrist, Cody Stewart, Dan Obrist, Tommy Elstoen, Kurt Meyer, and Kevin Rinkel.

 

Results 05/24/14

Race Results May 24, 2014

 

 

Top Notch Trailer Street Stocks

 

Fast Time: Cody Erskine 14.796

Heat A: Anthony Barbera, Bryan Bykerk, Chad Hinkle, Parker Stephens, Cody Erskine, Shawn Jones, Richard Kerr, and Mike Carlson.

Heat B: Robert Mears, Mike Kanavan, Steve Prissel, Carolyn Thomas, Greg Davidson, Derek Kynaston, and Brad Huwe.

story 05/17/14

Tom Sweatman Wins Super Late Model Main Event

Story by: Nancy Schmidt

 

Racing at South Sound Speedway on Saturday May 17, 2014, was full of excitement with five classes on hand, Olympia Trailer & Truck Accessories Super Late Models, Lexar Home Legends, Super 4s, Outlaw compact Chad Benjamin Memorial, and WMRA.

 

Race Results 05/17/14

Race Results May 17, 2014

 

 

Olympic Trailer & Truck Accessories Super Late Models

 

Fast Time: Kelly Mann 13.498

Main: Tom Sweatman, Tommy Elstoen, Mike Obrist, Dan Obrist, Kelly Mann, Kurt Meyer, Arnold Norton, and Cody Stewart.

 

 

Lexar Homes Legends

 

story 05/10/14

Cody Erskine Wins Street Stock Main Event

Story by: Nancy Schmidt

 

Racing at South Sound Speedway on Saturday May 10, 2014, was full of excitement with five classes on hand, Top Notch Trailer Street Stock, D&S Light Truck and Auto Mini Stocks, Hinkle Homes Hobby Stocks, Cut Rate Baby Grand, and Stinger 8s.

 

Pages